Görüntülü Ev Alarm Sistemleri Nedir

Görüntülü Ev Alarm Sistemleri Nedir?

Evinizde gerçekleşen hareketi algılayarak Tepe Alarm İzleme Merkezi’ne görüntü iletebilme özelliğine sahip olan Tepe Güvenlik Görüntülü Alarm Sistemleri, gerçek ve ciddi bir tehlike anında, görsel kanıt eşliğinde emniyet güçlerinin olay yerine ulaşmasını sağlar.
Dış ortamlarda kullanılan kameralı hareket dedektörleri ile hırsızlara karşı içeri girmeden önce önlem alınmasını sağlar.
Tepe Güvenlik Görüntülü Alarm Sistemleri mobil uygulaması ile güvenlik sisteminizi her zaman ve her yerde cep telefonu ya da tabletinizden kontrol edebilirsiniz.
Evinizle ilgili aklınıza takılan tüm bu soruların yanıtına Tepe Güvenlik Görüntülü Alarm Sistemleri mobil uygulaması ile ulaşabilirsiniz.

Hangi Ürünlerden Oluşur?

Görüntülü Alarm Sistemleri Nelerden Oluşur?

Avantajları Nelerdir?

Cep telefonunuzu ya da tabletinizi kullanarak alarm sisteminize dilediğiniz anda ulaşabilir, aktif ya da pasif hale getirebilirsiniz. Mobil uygulamamız ile evinizi 7/24 görüntüleyebilirsiniz. Somut veriler sunmak adına, alarm kayıtlarınızı güvenlik kuvvetleri ya da sigorta şirketiniz ile paylaşabilirsiniz. Hırsızlık teşebbüsüne karşı, sistemin etkili dış ortam koruması sayesinde olay gerçekleşmeden önce önlem alınır.

Görüntülü Alarm Sistemi Özellikleri

* Mobil Uygulama ile Alarm Sistemine 7/24 Erişim
* Renkli Video Özelliği ile Alarm Doğrulama
* Tamamen Kablosuz ve Kolay Kurulum
* Uzaktan Kurma ve Kapama
* Sistem Durumunu Öğrenme
* Fotoğraf veya Video Çekme Özelliği
* Eski Alarm Kayıtlarına Ulaşma / Gerekli Durumlarda Kolluk Kuvvetleri ile Paylaşma
* Etkili Dış Ortam Koruması ile Hırsızlara Karşı İçeri Girmeden Önlem Alma
* 7/24 Tepe Alarm İzleme Merkezi Hizmeti

Görüntülü Ev Alarm Sistemleri Avantajları Nelerdir
Görüntülü Ev Alarm Sistemleri Nasıl Çalışır

Sistem Nasıl Çalışır?

* Evinize veya İş yerinize herhangi bir izinsiz giriş durumunda kameralı hareket dedektörleri olay anının 10 saniyelik videosunu Tepe Alarm İzleme Merkezi'ne iletir.
* Tepe Alarm İzleme Merkezi tarafından bu video içeriği incelenerek, oluşan alarm durumunun sebebi ve gerçekliği tespit edilir. 
* Gerçek bir tehlike ve korunan alanın ihlali tespit edildiğinde Tepe Alarm Merkezi kolluk kuvvetleri ile irtibata geçer.

Tepe Alarm İzleme Merkezi

Tepe Alarm İzleme Merkezi 25.11.2004 tarihinde T.C. İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü'nden aldığı Ankara Valiliği onaylı "Alarm Merkezi Kurma ve İşletme Belgesi" ve "Alarm Sistemi Kurma Belgesi" ile hizmet vermeye başlamıştır.

Türkiye’nin 81 ilinde 365 gün / 24 saat hizmet veren Tepe Alarm İzleme Merkezi; doğal afetler ya da aksaklık durumunda dahi faaliyetlerine kesintisiz olarak devam eder. Kullanıcıların sistemlerinden gelen sinyalleri devamlı olarak takip eden merkez, söz konusu uyarı sinyaline göre ilgili güvenlik birimlerine haber verir.

Türkiye'nin farklı coğrafyada (Ankara-İstanbul) hizmet veren ilk yedekli alarm izleme merkezidir. Tepe Alarm İzleme Merkezi, alarm durumları dışında da her türlü bilginin alınabileceği bir çağrı merkezi hizmeti de sunar.

Tepe Alarm İzleme Merkezi operatörleri, yüksek deneyim ve eğitim seviyesine sahip kişiler arasından seçilmiştir.

Merkezde görevli tüm çalışanlar, 5188 Sayılı Kanun’a bağlı olarak Güvenlik Kimlik Kartına sahiptir.

Özellikleri:

  • Tepe Alarm İzleme Merkezi'nde gizlilik temel prensiptir. Yetkililerden parola bilgisi alınmadan işlem yapılmaz.
  • Müşterilerin talebine göre, eğer sistemin kurma ve kapama saatleri önceden belirtilmiş ise belirlenen saatler dışında yapılan giriş ve çıkış ihlalleri, SMS gönderimi veya doğrudan aranarak (talebe göre) bildirilmektedir. Ayrıca bu durumlar müşterilere rapor halinde sunulabilmektedir.
  • İstendiği takdirde, sistemin her gün saat kaçta kim tarafından kurulduğu ya da kapatıldığı, düzenli raporlar halinde sunulabilmektedir.
  • Alarm değerlendirme işlemleri sırasında; alarmın türü, bölgesi, zamanı ve olaya alternatif müdahale şekilleri göz önünde bulundurulur.
  • Tepe Alarm İzleme Merkezi'nde, müşteriler ve kolluk kuvvetleriyle yapılan tüm telefon görüşmeleri kesintisiz olarak bilgisayar ortamına kaydedilmekte ve bu kayıtlar altı ay süreyle saklanmaktadır. 
  • Alarm İzleme Merkezi Operatörleri, belirli periyotlarda sistemi uzun süre kurmayan müşterileri arayarak hatırlatma yapar.
  • Sistem kullanıcıları tarafından tespit edilemeyen arızalar, Tepe Alarm İzleme Merkezi'ne sinyal olarak yansıdığından dolayı, sistem sorunlarına kısa sürede müdahale edilir.
  • Müşteri sistemini kurma veya kapama işlemlerini yapmayı unuttuysa; isteği doğrultusunda uzaktan bağlanılarak sistem devreye alınabilir veya devre dışı bırakılabilir.
  • Banka, kuyumcu, market gibi iş yerlerine; talep edilmesi halinde, alarm sistemi dahilinde takılan gizli panik butonu ile silahlı soygun ve gasp girişimleri Tepe Alarm İzleme Merkezi'ne iletilir. Tepe Alarm İzleme Merkezi bu durumda doğrudan emniyet yönlendirmesi yapar.
Tepe Alarm İzleme Merkezi
Ücretsiz Teklif Alın

Formumuzu doldurun, en kısa sürede sizinle iletişime geçerek, ihtiyacınıza en uygun güvenlik çözümlerini ücretsiz olarak belirleyelim.

TIKLAYIN

Ürün, hizmet ve kampanyaların reklam amaçlı sunulabilmesi için kişisel verilerimin işlenmesine ve tarafıma tanıtım ve reklam içerikli ticari elektronik ileti gönderilmesine;


“Vereceğiniz kişisel bilgileriniz ücretsiz teklif verilmesi amacıyla sizinle iletişime geçilmesi süreçlerinde tarafımızca işlenecektir.
Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme metnine buradan ulaşabilirsiniz.”